20.9. 2009 Chlumec nad Cidlinou – coursing ADP

Krásné prostředí, výborné občerstvení, hezké počasí, dobře připravená a zvládnutá administrativa to vše nebylo nic platné, neboť začala stávkovat technika a k tomu neústupnost určitého jedince zabránila tomu, aby bylo možno odběhat dvě kola.

Na startu se sešlo 12 wh fen. První běžela Lus a Night Silversun a jejich běh byl vyrovnaný.

Ithaka běžela s Claire, bohužel předhonila návnadu a poté, když přibrzdila, udělala dva nehezké přemety, přesto doběhla celou trať bez ztráty délky na svou soupeřku. Tento pád stál Ithaku  body od českého rozhodčího inteligence 2 body, kondice 3 tzn. přeloženo blbá a pomalá.Asi zjevně nemá rád starší whippety, což se projevilo na jeho bodování Ithaky v Lounech. Pro nás bylo důležité, že kromě pár oděrek doběhla Ithaka bez zranění.

Pro Bernie  to byl 1. oficiální závod a vedla si velice dobře.

Lus a Bernie  4. místo  Ithaka 10. místo

4. místo Breathles Mahoney  v konkurenci 10ti wh krásné umístění, neboť coursing běžel prvně